מצבי תקיעות והתנגדות

image desc

מצבים של תקיעות והתנגדות מאפיינים את התהליך של טיפול פסיכולוגי ומביאים את המטופל למצב של מבוי סתום בתהליך הפסיכותרפיה. מצבים של תקיעות והתנגדות מאפיינים גם מצבים בינאישיים רבים בארגונים וחברות שונים, כגון יחסי עבודה בין מנהלים לעובדים, בין אנשי מכירות ללקוחות, במצבי ניהול משא ומתן, וכל מצב בינאישי בו צד אחד מעוניין לשכנע, למכור או להביא לשינוי אצל הצד השני.

פעמים רבות, מנהלים נתקלים בעבודתם במנהלים ועובדים "קשים" ו"מתנגדים" לכל שינוי המוצע להם. כאשר המנהל מתווה קו חדש, רעיון חדש, כיוון חדש, עלולה להתעורר התנגדות מצד אחרים. או-אז, שני הצדדים מרגישים תקועים.

בשנים האחרונות, חלה מהפכה בתחום הטיפול במצבי תקיעות והתנגדות וחוברו שיטות התערבות פסיכולוגיות, אסטרטגיות, וממוקדות. שיטות אלו מאפשרות מתן פתרונות יעילים העונים על פתרון הבעיות. כתוצאה - המטופל, המנהל, העובד והלקוח - מבינים ומרגישים כי הבעיות נפתרו והושגה שביעות רצון הדדית.

ד"ר שאול נבון הרצה באוניברסיטת תל אביב, הפקולטה למדעי החברה, בתכנית לתואר שני ביישוב סיכסוכים וגישור. שם לימד את הקורס: כלים פסיכולוגיים להפיכת מצבי תקיעות והתנגדות לשיתוף פעולה.

ד"ר שאול נבון צבר ניסיון רב ומומחיות בטיפול במצבי תקיעות והתנגדות